Якість експертних обстежень ліфтів – запорука безпеки пасажирів Друк

Проблему підвищення якості експертних послуг обговорено на засіданні ради територіального управління Держгірпромнагляду по Київській області та м. Києву.

В.о. начальника теруправління Олег Румежак попередив керівників підприємств, які виконують експертні обстеження та технічні огляди ліфтів та ескалаторів, що у разі не виконання дозвільних умов їх позбавлятимуть дозволів на проведення даних робіт, згідно зі ст.21 Закону України «Про охорону праці». До того ж правила гри на ринку повинні бути однаковими для всіх, і державних, і приватних експертних організацій.

 

Робота на ниві експертних послуг має бути чесною, якісною та професійною – наголосив на зібранні начальник ДП «Київський ЕТЦ» Володимир Гончаренко. Фахівці державної інспекції у котлонагляді та за підйомними спорудами проаналізували загальні порушення, виявлені під час перевірок 13 організацій. Насамперед спеціалізовані та експертні організації у встановлені терміни не надсилають до уповноваженої організації повідомлення про результати технічного огляду ліфтів, експертних обстежень із зазначенням підприємства та адреси встановлення устаткування підвищеної небезпеки; не забороняється експлуатація ліфтів у незадовільному технічному стані. До виконання робіт підвищеної небезпеки допускаються особи, які не пройшли психофізіологічну експертизу. В організаціях відсутні контрольно-вимірювальні прилади, технічні лабораторії, випробувальне обладнання для проведення технічних оглядів та експертного обстеження устаткування.

Всього виявлено 93 порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. До адміністративної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб. За рішенням ради керівникам експертних організацій рекомендовано підвищити якість технічних оглядів та експертиз ліфтів; забезпечити щомісячну звітність про проведену роботу до органів Держгірпронагляду; розробити інструкції з охорони праці, які регламентують безпечне проведення робіт з технічного огляду. Вирішено організувати повторну перевірку тих експертних організацій, у яких закінчився термін дії дозволу на техогляд ліфтів.

 

ДП "КЕТЦ" © 2000-2022
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.