Cемінар-практикум «Практична реалізація контролю додержання законодавства в сфері праці на підприємствах легкої промисловості з 2017 року» Друк

Розширення повноважень Державної служби з питань праці у зв’язку з набуттям з 1 січня 2017 року чинності Законом України №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» з урахуванням збільшення суми штрафних санкцій викликає у підприємців багато запитань щодо практичного застосування законодавчих новацій.

 

 

9 лютого 2017 року Асоціацією «Укрлегпром» в рамках 32-го міжнародного модного фестивалю «KYIV FASHION» для підприємств швейної і текстильної галузей легкої промисловості України та інших зацікавлених учасників галузевого ринку проведено семінар-практикум «Практична реалізація контролю додержання законодавства в сфері праці на підприємствах легкої промисловості з 2017 року».

 

На семінарі були розглянуті особливості проведення інспекторами праці перевірок на підприємствах легкої промисловості, основні відмінності контролю трудових відносин, оплати праці та зайнятості населення. З доповідями перед слухачами виступили Роман Чернега, Голова Державної служби України з питань праці, та Роман Семчук, директор ДП «Київський експертно-технічний центр Держпраці».

 

Голова правління Асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт у своєму виступі, окресливши поточні та перспективні проблеми підприємств галузі, які виникають в результаті підвищення мінімальної заробітної праці та посилення контролю за діяльністю підприємств з боку Держпраці, наголосила на тому, що під перевірки підпадають саме легально працюючі підприємства, а зростання сум штрафних санкцій за порушення трудового законодавства у кризовий період призведе до падіння виробництва. При цьому вона відмітила високу тінізацію внутрішнього ринку, який має бути основним об’єктом перевірок.

 

Голова Держпраці поінформував учасників про зміни в роботі Держпраці, про те, що найближчим часом буде оприлюднено критерії, за якими формуватиметься перелік підприємств, які перевірятимуться, що дозволить запобігти негативній практиці щорічних перевірок одних і тих самих підприємств, та закликав учасників семінару звертатися до Держпраці за роз’ясненнями і консультаціями.

 

Роман Семчук звернув увагу на необхідність дотримання безпеки праці на виробництві, розповів, про основні дії під час зміни устаткування на виробництві, особливості застосування технічних регламентів та декларування обладнання відповідно до його класу безпеки та відповів на запитання учасників семінару. Було домовлено про надання Укрлегпрому детальної «дорожньої карти» для підприємств легкої промисловості щодо застосування норм безпеки та охорони праці на виробництві.

 

Слухачі також мали змогу поставити запитання Голові Держпраці, повідомити його про поточний стан роботи підприємств та окреслити основні проблеми, які виникають під час перевірок інспекторами Служби.

 

dsp.gov.ua

 

ДП "КЕТЦ" © 2000-2024
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.