Підсумкова колегія управління Друк

Проведення широкомасштабної інформаційно - роз’яснювальної роботи, обов’язкова перевірка виконання раніше виданих розпорядчих документів, підвищення якості перевірок та розслідувань нещасних випадків, а головне налагоджування комплексного управління системою охорони праці - це пріоритетні завдання на поточний рік, на цьому наголосив начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та місті Києві Олег Румежак на підсумковій колегії управління.

 

 

Також зазначалося про необхідність застосування більш принципового впливу безпосередньо на роботодавців, які  систематично не дотримуються законодавства з охорони праці, а саме збільшити на них кількість штрафів та подань до прокуратури.

 

 

Підбиваючи підсумки роботи за 2012 рік, відзначалося, що  кількість травмованих працівників на виробництві на Київщині зменшилась на 4% у порівнянні з 2011 роком. Зокрема,  минулоріч травмовано 555 осіб,  у 2011 році  –  579.

Зокрема, зменшилася кількість  травмованих зі смертельним наслідком на підприємствах пошти та зв’язу, авіаційного транспорту та міського електротранспорту; будівництва та промисловості будівельних матеріалів.

 

Травматизм знизився до нуля у таких галузях, як лісове господарство, хімічна, нафтохімічна, нафтопереробна промисловість, видавнича справа .

 

Однак збільшилась кількість травмованих:
- на підприємствах та об’єктах теплокомуненерго, міського освітлення та ремонтно-будівельних;
- на підприємствах  легкої, текстильної промисловості та  з пошиття одягу;
- на підприємствах та об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства.

 

Найбільше сталось нещасних випадків зі смертельним наслідком внаслідок  дорожньо-транспортних пригод;  падіння потерпілого з висоти; падіння устаткування або їх елементів; наїзду транспортних засобів; навмисного вбивства.

 

Всього у 2012 році територіальним управлінням проведено 393 спеціальних розслідування.  До органів прокуратури направлено 290  подань та порушено 17 кримінальних справ за матеріалами розслідувань.

 

З метою запобігання нещасних випадків на виробництві всебічно перевірено 36 суб’єктів господарювання, понад 7 тисяч  виробничих об’єктів. У зв’язку із допущенням порушень здійснено більше  7,7 тис. зупинок,  обмежень виробництв та робіт.

 

Притягнуто до адміністративної відповідальності  понад 6 тисяч осіб, з них накладено штрафів на 2 тис. 37 керівників. До  прокуратури на 74 посадових осіб підприємств направлено матеріали про порушення ними законодавства про охорону праці.

 

 

З метою подальшого вдосконалення державного нагляду за створенням  безпечних і нешкідливих умов праці на підприємствах Київського регіону керівництво теруправління  зобов’язало посадових осіб:
- активізувати просвітницьку роботу  з питань охорони праці шляхом проведення семінарів, «круглих столів», виїзних нарад, розміщення плакатів на тему безпеки праці;
- продовжити налагоджування співпраці з місцевими органами влади, прокуратурою, соціальними партнерами;
- у випадках, визначених законодавством, анульовувати дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки тощо.

 

 

ДП "КЕТЦ" © 2000-2024
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.